| deea1998_2354 a întrebat:

am o intrebare...am un prieten si nu stiu despre ce as putea sa vorbesc cu el va rog ajutati-ma

3 răspunsuri:
| ღChloeeღ a răspuns:

Poi...ai putea vorbi despre ce ii place lui sau ce iti place tie, dar nu lucruri marunte de care lui nu iar pasawinking

| Dr3yga20 a răspuns:

Pai iti dau un cuvant "Dinte". Crede-ma pot sa vorbesc despre asta cu cineva ore in sir fiindca in timp ce vorbesc ajung de la ceva la altceva si asta inseamna a conversa.Nu exista ceva despre care sa nu poti vorbi asta doar daca prietenul tau nu are ceva de care ii este frica si tu tocmai despre acel lucru te pui sa vorbesti cea ce nu cred.

| funditza_3597 a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa incepi cu lucruri pe care le discuti cu prietenii tai (amici):filme jocuri.daca e genul retras cartii...dapa aceea puteti sa aveti discutii mai profunde, daca asta iti doresti. oricum trebuie sa incepeti de undeva. sper ca sfaturile mele sa ti fie de folos.inca un sfat nu ti fie frica sa vorbesti cu el, in timp vei vedea ca el isi va deschide sufleul in fata ta iar tu trebuie sa faci acelasi lucru pentru a consolida relatia si nu uita cel mai important lucru este increderea... fara ea nu o sa faci nimic