| DjSmoke a întrebat:

am o problema, m-am dus azi la un prieten pentru a-i reinstala windows-ul. Am ajuns acolo numai ca realizasem ca am cd-ul gresit la mine. Nu am mai mers pana acasa pentru a-l cauta pe cel bun si am descarcat un windows xp sp3. in fine windows-ul era bun, insa nu avem cd sa il pun. l-am deschis cu deamon tools si a dat acel prieten restart si nu a vazut ca eu am dat pe install (voiam sa vad daca da vreo eroare). cand sa il deschida pc citea ca si cand ar fi avut vreun cd. am mers la mine acasa am luat cd-urile bune. le-am bagat am dat sters c-ul si apoi zicea sa bag cd-ul. am scos cd la fel mergea pana acolo. deci el merge pana acolo ori cu cd, ori fara. acum se deschide instalarea la windows. ce fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand il pui in Daemon Tools, PC-ul iti porneste instalarea ca si cum ai instala de pe o unitate optica existenta in PC. Ideea e ca daca faci asa, atunci se reinstaleaza windows-ul nou, peste cel vechi, si e cam aiurea, pentru ca nu ti se da format la HDD. Deci unele setari se vor aplica peste cele existente, ceea ce nu-i indicat, mai ales daca faci multe lucruri pe PC.
Cand reinstalezi windows-ul, e indicat sa faci cu optiunea de butare, ca sa ii faci setarile corecte. Sper ca nu te-am bagat in ceata.