| DenysaDulcika a întrebat:

am o mare problema va rog help! Deci pana acum deschideam DVD-urile cu DAEMON Tools Lite iar acesta mi le deschidea cu BS player, astazi am reinstalat BS ca nu mi-a mai mers iar cand am vrut sa deschid un DVD, Daemon Tools Lite mi l-a deschis cu Windows media player, dar nu asta e probleme pentru mine este ok, insa tatalui meu nu ii convine! Cum as putea sa fac sa deschida iar in format cu BS?

Răspuns Câştigător
| asko a răspuns:

Mergi in control panel> autoplay> pentru dvd movie alege player defaul BS > salveaza

| DenysaDulcika explică (pentru asko):

Se pare ca din pacate nu am BS in autoplay exista vreun mod sa il pun acolo sau pot sa ii zic lu taicamiu sa se multumeasca cu gandu sa le vada in windows media player?

2 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Deschizi BS player, click dreapta, preferences, file types si bifezi
aci,cda,dat,divx,mkv, mp4, mp2, mpeg,mpg,vob si wmv apoi bifezi casuta register extensions on player start, close.
Bafta!