| sorynake a întrebat:

Sall TPU, deci..am un telefon Nokia 6234 si are 2 difuzoare nici unu nu merge. si as vrea sa pun o boxa de PC. am pus firele cu mana (l-am dezmembrat si din el de acolo) si
1 se aude incet
2 mi-e frica sa nu ard telefonul
Deci cum fac sa se auda tare?
Se va arde?
Am mai vazut la cineva asa ceva.
Fundeeeeee

Răspuns Câştigător
| Nicu47 a răspuns:

Salut sorynake, sa nu-ti fie frica si eu am incercat faza asta cu un telefon care nu-mi mai mergea semnalul si era ars difuzorul. deci eu am facut asa l-am desfacut tot telefonul si am lipit niste fire de la difuzorul de jos si apoi am scos firele afara si i-am stran toate suruburie din el si apoi am pus firele la un difuzor de 5w rotund si mic si se auze foarte tare ma tinea bateria cam 5-6 ore dar era uzata bateria l-am tinut cam 6-7 luni si l-am dat la schimb pe un telefon bun ca toti se rugau de mine sa facem schimb.

| sorynake explică (pentru Nicu47):

Ms mult merge acum cu boxa de pc am pus pe bicicleta sunt cel mai tare.

1 răspuns: