| DeCeMaiContează a întrebat:

Eu sunt clasa a IX-a la profil stiinte sociale.
Semestrul asta s-ar putea sa-mi iasa media in jur de 8.50.E o medie mica? straight face Mentionez ca sunt la un liceu unde chiar se face carte(nu e cel mai bun din oras),si e foarte greu sa obtii o medie mare aici. Daca as fi la un alt liceu, probabil ca as avea in jur de 9-9.10 happy

10 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Chiar n-ai de ce sa te demoralizezi laughing))). Eu aveam mediile 8.80-8.90 pe parcursul anului, iar fostii colegi din gimnaziu aveau peste 9.50. Cand am dat BAC-ul, implicit aceleasi subiecte situatia s-a schimbat mult. Oricum, notele astea nu iti folosesc la nimic. Nu trebuie nici sa vanezi note, ci sa selectezi informatiile pe care le consideri utile pentru tine, astfel incat sa ai o baza si cultura generala. Axeaza-te pe materiile pentru BAC si admitere, celelalte sunt mai de umpltura

| FaraNumePls a răspuns:

Salutare, în mod normal este o medie Mare, dar nu suficient, îți trebuie măcar un 9 pentru a avea un viitor fericit
Succes, funda?

| anamariarot a răspuns (pentru FaraNumePls):

Un 9 iti aduce un viitor fericit? rolling on the floor Daca eu invat de 8.50 si colegul care copiaza e de 9.50, are un viitor stralucit?

| FaraNumePls a răspuns (pentru anamariarot):

Văd că tu nu înțelegi ce am vrut sa îți spun, dar lasă sad
Ți-am zis părerea mea și dacă colegul tău ar copia si i-ar ieși la test nu ar conta că tot ar fi praf.
:*

| anamariarot a răspuns (pentru FaraNumePls):

Pai n-am inteles, nu-s atat de desteapta ca tine. O nota mare nu vine la pachet cu un viitor fericit.

| FaraNumePls a răspuns (pentru anamariarot):

Dacă o să ai nota mare la Bac si tot așa o să poți lucra Intr-un loc bine plătit ( asta dacă alegi bine) la asta mă refeream si la notele semestriale, pai...alea nu contează așa de mult, doar nota finala ( examen). happy

| FaraNumePls a răspuns (pentru anamariarot):

Dacă termini cu o nota mare poți avea un serviciu bun ( dacă alegi bine) dar la notele semestriale, pai...acelea nu contează așa de mult dar cele de la examen contează.
Sper ca ai înțeles acum.
Si pentru a mia oară,, Succes" happy.

| anamariarot a răspuns (pentru FaraNumePls):

Pai tipul asta se referea la notele semestriale. Am spus si eu in alt comentariu ca notele de la examen conteaza mult mai mult. Da mai multe explicatii pentru a fi inteles de ceilalti.

| FaraNumePls a răspuns:

Da, așa e.
Este cea mai mare notawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, e o medie buna. In plus, daca excelezi la materiile specifice profilului, e chiar perfect, mai putin conteaza media.