| faranume_2206 a întrebat:

Presupun ca trebuie sa incep cu inceputul. Deci, cum vorbeam cu un prieten despre ce o sa facem fiecare in vacanta, nu stiu cum a venit vorba ca el se mai duce din cand in cand la o asociatie. Si anume Asociatia Focul Viu. Aceasta are ca,, subordonati" niste grupuri numite Impact. Acestea se ocupa cu strangeri de fonduri si cauza nobile. Binenteles era si distractie. Si cum nu sunt ocupat in vacanta am acceptat sa intru si eu in grupul acela. Acolo, normal, sunt mai multe persoane. Persoane de varsta mea (am 16 ani). Printre persoanele respective era si este si o fata care imi era draga. Atunci nu stiam ca e sora prietenului cu care vorbeam despre ce o sa facem in vacanta laughing. Am aflat dupa. OK, de aici incepe :-

1 răspuns:
| lovemyskate a răspuns:

1. spune-i ca ai facut o greseala, si ca vrei sa fi cu ea
2. ca sa-i dovedesti : ia-o de mana si dai un " pupic" ( cum ai zis tu ) dar pe gurita
3. incearca sa petreci cat mai mult tp cu ea
4. daca va intelegeti bine. peste cateva saptamani.da-i french( sti ce-i aia nu?!)
5. incerca s-o aju-ti cum poti si spune-i complimente( ca de ex: daca te intreaba daca ii sta bine fustita asta, spune-i ca nu are cum sa stea prost pe ea)
ei bine cel putin si eu am avut aceeasi problema la inceput.deci iti urez bafta. si daca e lasa-mi id-ul tau ca sa vb in continuare despre ce s-a intamplat si daca mai vrei niste sfaturi. cam asta am avut de spus. fundita? bye