| Cipy23 a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si m-am decis sa ma indrept spre o mesrei care mi-a facut placere: mecanica sau una care este in legatura cu aceasta (sofer, inginer auto etc. ). Problema este ca nu stiu spre ce liceu sa ma duc, eu am auzit ce e bine sa ma duc spre un liceu de mate-info, daca este asa dati-mi un exemplu de liceu mai bun din Bucuresti, avand in vedere ca media mea din clasele 5-8+ simularile de examen este de 8, 30. Daca liceul mate-info nu este bun pentru meseria pe care o doresc, spuneti-mi specializare spre care ar trebui sa ma indrept si un liceu care sa se incadreze in media de mai sus. Sper ca nu v-am cerut asa multe informati laughing) DAU FUNDA 100%

Răspuns Câştigător
| Mann02 a răspuns:

Incearca sa mergi pe un profil tehnic daca vrei mecanica, du-te la mecatronica, invata in liceu si pe urma faci politehnica, inginer de acela de care vrei esti, daca iti plac mult masinile, in facultate alegi autovehicule rutiere, daca vrei mecanica, tractoare, utilaje agricole, poti alege inginerie mecanica sau mecatronica in continuare daca iti place sa lucrezi cu roboti happy