| bebelusa_9541 a întrebat:

sunt cu prietenul meu de o luna si ceva si pot spune ca el e putin diferit de ceilalti baieti cu care am mai fost! Vrea sa ma faca geloasa as zice prin niste glume prostesti, dar in schimb e foarte afectuos, romantic si il simt ca tine la mine, chiar mi-a si spus asta! Am incercat si eu sa il pun in situatii mai,, penibile" facand glume la adresa altor baieti gen,, ce dragut esti" sau chestii, dar mie nu prea imi sta in caracter sa fac asa ceva! Prietenele mele imi zic ca asta e defectul lui si chiar daca face asa, daca tine la mine e ok dar eu ma gandesc ca la un moment dat sa nu si-o cam ia in cap! Voi ce credeti? Vreau sfaturi sincere va rog! Funda:*

Răspuns Câştigător
| Galuscaaa a răspuns:

Pai...ar cam trebui sa ii spui ca nu ai de ce sa fi gelosa pentru ca tu ti foarte mult la el`! Incearca sa-l faci sa renunte la glumele prostesti caci il strica si chiar e penibil! Spune-i ca nu reuseste sa te faca geloasa prin glume prostesti! Trebuie sa ii spui daca nu va avansa si mai mult!
Spune-i ca nu esti o persoana geloasa si spune-i ca stii ca tine la tine si chiar nu va reusi!
Sper ca te-am ajutat!love struck
Iubiti-va mult!big hug
Fundooi`?puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| louise a răspuns:

Pai daca te deranjeaza asa de tare spune`i si va incerta( parerea mea ). alta solutie nu vad big hug

| MâţaD a răspuns:

Gelozia intr-o relatie ca sarea in bucate. Putin poate da savoare mancarii, cand e prea mult strica placerea dea manca si in unele imprejurari iti poate ameninta viata.(citat)

| DiaNa357 a răspuns:

Bunahappy
Pai eu cred ca el chiar tine la tine si face acele glume, nu stiu, ca sa te faca geloasa cum ai zis si tuh.Incearca sa vb cu el si spune-i ca tie nu-ti plac,, glumele,, lui si roagal sa nu mai faca asta.Eu cred ca daca te iubeste sincer va termina cu acele glume si totul va fi ca pentru amandoi.
Mult noroc:*:*:*