| MayChan a întrebat:

Sunt foarte complexata. Am cateva defecte cam mari. 1. cosuri, 2. nas putin cam mare si la corp sunt normala... Cateodata aud cateva complimente la adresa mea dar cateodata nu-mi vine sa cred de cate rautati aud. Am ajuns in situatia in care daca un baiat imi spune ca sunt dragutsa prima mea replica e " ce glume ai. " Prietenele imi spun ca sunt obsedata dar intre noi mai glumim in legatura cu asta. VREAU SA AM INCREDERE IN MINE! vreau sa nu-mi ascund fata cand vad un baiat dragut. vreau sa nu ma mai gandesc ca ceiallti au in minte numai defectele mele cand se uita la mine. vreau toate astea dar nu pot. Ma puteti ajuta cu niste sfaturi? sad Dau funda.

Răspuns Câştigător
| FïяŠtℓovε a răspuns:

Off. waiting
Gandeste-te la cu totul si cu totul altceva. Pur si simplu "evita-te singura" stii tu iti controlezi gesturile,vorbele,faptele,inima si in special mintea. Daca stii ca intre voi glumiti, iar destui baieti ti-au spus ca esti draguta[frumoasa] de ce sa fii complexata? Totul detine de tine si de constiinta ta,impuneti si vei reusii. Cnad vezi un baiat dragut uitete si zambeste-i,gandeste-te ca ceilalti au in minte ca esti de treaba si draguta. Stii advaru e ca toti, dar absolut toti avem defectele noastre, mari sau mici dar exista. Simtete in largul tau si nu mai da atentie la orice.Incearca sa te preocupe altceva, ci nu aspectul fizic. Sfatul meu: Incredinteaza'te in ceea ce esti si fii plina de tine:X Succes si sper sa realizezi ceea ce e bine.happy te pup :*

4 răspunsuri:
| yonutz1 a răspuns:

Asa m-am simtit si eu lol. Nu te gandi la altii, daca cineva te place te place asa cum esti, nu trebuie sa iti fie rusine cum arati.

| JajaAliensHere a răspuns:

Stiu cum e. Si eu eram asa inainte si inca mai am momente in care ma comport asa. Well, e din cauza adolescentei. Toti avem complexe la varsta asta, dar adevarul e ca fiecare are si calitati, nu numai defecte. Concentreaza-te asupra aspectului tau fizic de exemplu, daca tot ai spus ca ai un corp normal sau cine stie, poate la parul tau sau la ochi. Vreau sa spun ca asa poti incepe sa fii sigura pe tine, stiind ca ai o calitate, sau chiar mai multe. Si eu ma ascundeam inainte si imi era rusine sa-mi arat chipul, pana cand majoritatea persoanelor au inceput sa-mi faca complimente si sa-mi zica ca am cei mai mari si frumosi ochi caprui, etc. Deci, asta e ideea, concentreaza-te pe aspectele tale pozitive. big grin Succes!

| bybynskeala a răspuns:

Nimeni nu ese perfect sa stii asta.nu trebuie sa fi descurajata cu tine insuti.de fiecare data cand cineva se ia de tine in legatura cu ceva care te deranjeaza incearca sa ii raspunzi cu aceeasi moneda pentru ca daca il ingori sigur va crede ca te afecteaza si v*a continua...trebuie sa ai incredere in tine daca cei care te iubesc si tin la tine iti spun ca esti frumoasa.te pup si sper ca te*am ajuta:*

| Limonada_5771 a răspuns:

Pai eu zic sa te gandeesti, si sa ii multumesti la D-zeu ca nu ai defecte mari.Astea nu is. Cosurile sunt ceva obisnuit toata lumea a avut va avea si are. Si cu nasul eu zic sa nu fii complexata de asta in fond prietenii adevarati te plac si asa.In ziua de azi nu prea conteaza aspectul.Gandeste'te ca altii nu au o mana un picior sau cine stie ce defecte de au cosuri mari mari care nu mai trec niciodata.Eu zic sa nu te stresezi un baiat care te place cu adevarat te place oricum. Bafta :*