| sexychick_4075 a întrebat:

Am mult de scris asa ca sper sa aveti rabdare sa cititi si sa intelegeti:Acum 2 saptamani am fost intr-o excursie cu scoala. Si trec direct la subiect. M-am imprietenit cu mai multi baieti pe care ii cunoasteam, dar nu eram in relatii asa bune.Si as vrea sa vi descriu pe toti: unul este un baiat foarte frumos dar bubuie in prostie, altul este un baiat care ma place mult si mie imi place pentru ca e romantic dar nu ma atrage asa fizic, altul este un baiat cu niste ochi superbi, un pic mai plinut dar foarte de treaba si are simtul umorului dezvoltat, iar altul este un fost iubit al meu foarte dragut cu care am vrut sa ma impac, dar el a spus ca vrea sa se concentreze pe scoala si ca daca doresc sa fim cand incepe vacanta, dar o colega a bagat paranoia in mine si m-am cam certat un pic cu el, dar apoi ne-am impacat si suntem amici. Dar acum am aflat ca are prietena si este chiar fata din cauza carei-a ne-am certat atunci. Din cauza fetei asteia sunt cam suparata pentru ca pur si simplu sunt geloasa deoarece e o concurenta mult mai slaba e mai pitica ca mine, mai urata, mai mica, dar lui nu stiu ma gandesc dc ii place de ea, dc nu mai tine la mine sau dc spune ca ar vrea sa fim impreuna in vacanta daca el avea de gand sa fie cu ea si vad ca o respecta mult, nu s-au sarutat pentru ca inca relatiea e secreta, dar se apropie din ce in ce mai mult si eu sunt foarte geloasa.Si mai e si baiatul pe care il plac cel mai tare care este un afemeita, isi schimba prietenele ca pe chiloti si pur si simplu e un nesimtit, dar excursia asta mi-a aratat ca ma indragosti si de altcieva in afara de acest nesimtit, ca il pot uita pentru ca pot fi atrasa si de alti baieti si nu mai sunt dependenta de el.Acum intrebarea este pe care sa il aleg? Eu ma gandeam sa i-au o mica pauza de gandire, sa las timpul si soarta sa rezolve totul.Sunt sigura ca va exista odata cineva care sa ma iubeasca si vom fi impreuna cu adevarat dar mi-e frica ca aceasta pauza imi va face rau si ma va rani mai rau si sa imi provoace rani mai adanci in inima, avand in vedere faptul ca inima are rani profunde provocate de acel nesimtit. Este buna aceasta idee? Accept ori ce sfat.(am 14 ani ca sa nu intrebati si nu accept comentarii la adresa varstei mele). Dau fundita love struck. Oare este iluzia inimii?

Răspuns Câştigător
| Adya20 a răspuns:

Sty. dragostea nu are varsta! Am citit cu atentie tot ce ai povestit si gandesti destul de matur la varsta ta! Eu sunt de parere ca este mai bine sa faci o pauza, mai bine traiesti cu durerea asta care este acum.decat sa apuci sa traiesti niste momente care poate mai tarziu le vei regreta! Crede-ma ca este foarte dureros sa traiesti din amintiri si regrete.

6 răspunsuri:
| VoiceWithin a răspuns:

Pe cel pe care il simti mai aproape cu sufletul happycare chiar el are un suflet mare si nu isi bate joc de fete, asta e alegerea sufletului tau nu a noastra happyasculta-ti inima

| Angiutssa a răspuns:

Stii.nu ar strica o pauza, dar aceasta pauza sa nu tina totusi la nesfarsit.
In orice caz, nu-l alege pe cel frumos si prost.Chiar nu merita. Daca un baiat are sufletul frumos, acest lucru se va reflecta si in aspectul lui fizic, chiar daca nu este foarte..."atragator".
Totusi aspectul fizic este destul de important. Daca un baiat este romantic, dar nu chiar frumos, ai putea totusi sa il treci pe lista de asteptarehappy
Cel cu ochii frumosi si cu simtul umorului mi se pare totusi cel mai potrivit. Ce conteaza daca e mai plinut.il pui tu la treaba intr-un fel, alergati prin parc impreuna, chetii d'astea.
Pe fostul' nu il alege.se reduce din ecuatiehappy
Sper ca te-am ajutat, macar putin.
Hugz de la angie
>big grin

| Special_girl a răspuns:

Eu l-as alege pe cel care ma respecta cel mai mult.

| Drauzy a răspuns:

La varsta asta nu sa poate numi iubire, ci doar un fel de admiratie.
ca sa iubesti o persoana trebuie sa fii cu ea o perioada indelungata.
un sfat prietenesc > lasa timpul sa le rezolve pe toate

| laviniaerg a răspuns:

In primul rand, eu te sfatuiesc sa nu il alegi pe cel afemeiat, care isi schimba foarte des prietenele pentru ca asa vei suferi si mai mult cand te vei desparti de el ( asta daca nu vrei doar o aventura) cat despre fostul tau iubit, ar trebui sa il lasi un timp, ia o pauza, astfel incat si tu si el sa puteti sa constientizati mai bine lucrurile si sa va dati seama fiecare de ce vreti. daca el nu va vrea sa mai fie cu tine, atunci inseamna ca nu e de tinesi ca trebuie sa iti gasesti p altul oh go on viata merge mai departewinking

| LittleLittleMarmaid a răspuns:

Hey...
Parerea mea, coincide cu a ta, adica, si eu trec printr`o perioada dificila, si am ales sa rezolve timpul asta...
Si...
Inima insasi este o iluzie.:X Nebunia mintii. :X Aripile gandurilor. ohappy