| forever4you a întrebat:

vreau sa le multumesc tuturor celor care m-au ajutat! si acum mai am o intrebare...eu imi doresc sa fiu emo si deja am inceput dar este gresit sa devin emo parintii mei nu sunt de acord si nici prietenii mei ce credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| pitikaaaa a răspuns:

Deci emo a devedit o moda dar nu e o moda
emo e ceva ce vine din suflet emo inseamna "emotione"
persoanele emo nu sunt persoanale pe care le vezi pe strada sau la televizor cu parul aranjat nu stiu cum cu hain extravagante, care fumeaza, beau si se drogheza.Nu aia e doar o moda.

Ti-am mai spus si iti repet EMO e o persoana care e timida care e mai emotiva. EMO e ceva ce vine din suflet nu din stilul de pe strada sau de la televizor. EMO nu poti sa te faci asa peste noapte iti zici "gata maine sunt emo" nu poti sa zici "gata maine sunt cocalara sau pitipoanca"(scuze de expresie dar asta mi-a venit). astea sunt stiluri sunt nu stiu fite si figuri. Oricum esti mai originala cu stilul tau, cu felul tau de-a fi:* sunt sigura de asta, nu incerca sa pari ceea ce nu esti:*

9 răspunsuri:
| nirvanacartof a răspuns:

Buna, Mary.
In primul rand conteaza parerea ta dar sa stii ca ce crezi tu in momentul de fata este totsl gresit. Emo sunt acei oameni care trec printr-o depresie mintala. Ei cred ca nu au nici-un rost, ca incurca lumea.Asta este doar o impresie de a lor.Sa fi emo e ca si cum ai fi bolnav mintal cu licenta.Nu are rost sa iti chinui corpul ca asa ti-se pare ca vei fi mai tare sau mai cool.Cool poti fi si prin accesorii, prieteni adevarati, despteapta si buna nu sa fii emo si sunt sigura ca daca vei face acest lucru iti vei pierede majoritatea prietenilor si parintii tai vor suferi din cauza asta.Nu are rost sau sens sa iti tachinezi corpul ca asa vrei tu. E total gresit! Revino-ti sau daca suferi de depresie mintala du-te la un psiholog.
O zi buna, MariaTPU.

| Mihai7best a răspuns:

De ce sa devii emo? Revinoti ma ca tot avem momente dificile dar cum e vorba asta : Victoria e a celor care pierd, dar se ridica! si inca o vorba : Am invatat ca indiferent cat de mult suferi, lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta…" invata si tu asta si treci peste... asculta Cumicu - Toate trec iti ridica moralul cand esti jos

| Nastia a răspuns:

Daca tu crezi ca e gresit si toti cei din jurul tau cred ca e gresit, ar trebui sa lasi tendintele astea aiurite.nici eu nu sunt de acord cu moda asta "emo".

| InLove a răspuns:

Eu nu vad de ce te-ai schimba, adica te imaginezi peste cativa ani emo... sau nu stiu, odata ce te maturizezi nu cred ca iti va mai pasa, icearca sa-ti schimbi stilul nu sa devi complet emo. nici mie nu mi se pare o idee asa de buna, nu vad nici un avantaj si calitate la aceasta '' virtute ''!

| loundy a răspuns:

Nu poti sa apartii uni curent doar pentru ca iti place cum arata oamenii aia(ca banuiesc ca asta te atrage la emo). Trebuie sa simti asta, ei nu se imbraca sau nu se poarta asa doar pentru a atrage atentia ci pentru ca ii reprezinta pentru ca se muleaza cu personalitatea lor. Nu poti sa te hotarasti azi:"gata eu de maine sunt emo". Asta e parerea mea bineinteles, dar intreaba-te daca esti dispusa sa iti schimbi grupul, si sa ai conflicte zilnice cu parintii, mai precis sa iti schimbi viata pentru un moft

| S_6864 a răspuns:

Pai omule, emo nu devii peste noapte.NU E DOAR UN STIL!
inseamna mult mai mult decat crezi tu, asa superficial. e vorba mai mult de sentimente decat de a arata cumva.desigur in ultime vreme si cocalarii si pitipoancele au inceput cu asa ceva.in fine nu am vrut sa te jignesc pentru ca nu te cunosc dar eu zic sa nu te faci "emo" cum zici tu pentru ca nu ai nici o legatura cu asa ceva. cei ce sunt stiu mai bine. tu esti doar un alt prostut care vrea si el sa fie ceea ce nu e.

| iuliclaw a răspuns:

Nu trebuie sa devi emo pentru a iesi in evidenta sau mai stiu eu ce vrei tu sa demonstrezi! fi tu insuti si o sa ai tot ce iti doresti...

| Отilia a răspuns:

Urmeazăţi plăcerile tale, şi dacă tot părinţii nu îţi dau voie sau ceva din genul încearcă să îi convingi că a fi în trend cu acest stil e ceva obişnuit adică e doar o plăcere, şi că nu e nimic exagerat.adică dacă ţie îţi place aşa de tare. dc să te laşi convinsă de părerile.prietennilor? Doar tu ştii ce este mai bine pentru tinebatting eyelashes

| intrecere a răspuns:

Maturizeazate