| cristina1998i a întrebat:

Sall TPU, vreau sa va spun povestea mea. in clasa I m-am indragostit de un baiat cuminte, destept, care plangea cand lua o nota proasta. Si lui ii placea de mine si imi trimitea flori, biletele, cadouri etc. Dar nu totul a fost frumos, in clasa a 5-a s-a mutat in alt oras si nu am mai tinut legatura deloc. Parca ceva ma impiedica sa il uit, dupa 1 an si jumatate cand incepusem sa nu ma mai gandesc atat de mult la el ne-am intalnit in biserica, m-am gandit numai la el dupa, dupa inca un an si jumatate cand se intamplase acelasi lucru am aflat ca este la vienna sa se opereze deoarece avea tumori pe os, am plans incontinuu de cand am aflat, am facut rost de id-ul lui de mess si mi-a spus ca e bine dar am descoperit ca nu mai era la fel, se schimbase, nu-i mai pasa decat de fete si de bani, nu--i mai pasa de scoala, nu mai e cuminte. o perioada am vb in fiecare zi, el ma aborda asa ca am crezut chiar ca inca ma mai place, dar nu mai era tipul care sa tina la dragoste, acum e cu cate o fata pe luna nu mai pot uneori am impresia ca ma face geloasa pentru. k mi-a mai facut asta odata, mi-a spus ca e cu o fata si acum am aflat ca niciodata nu a fost cu ea de la el. Imi bate inima atat de tare cand ma gandesc la el, cand ii aud numele. chiar cred ca e dragoste pentru ca nici macar distanta nu a fost un impediment, il iubesc de 7 ani cred ca e ceva dar vreau sa il uit, nu stiu cum, va rog ajutati-ma. funda

Răspuns Câştigător
| mulinobianco a răspuns:

Scumpo... e imposibil cea ce iti doresti : | e imposibil sa uiti o persoana de care ti-a placut sau maybe l-ai iubit 7 ani. : | trebuie sa incerci sa iti ocupi timpul cu alt ceva. de ex. sa citesti, sa desnezi, sa inveti, sa te inscrii la un cerc de dansuri, teatru, ca sa nu ai timp liber pentru a te gindi cit de dura e iubirea.si + iti va fi in folos daca vei frecventa niste cercuri : | trebuie doar sa ai dorinta. si vorbind cu el sa fii sincera. sa-i zici tot ce simti, ce gindesti. etc. straight face oricum, oamenii se schimba doar in exterior. in sine ei ramin acei care au fost de la inceput. si daca el te-a iubit, sunt sigura ca mai are ceva sentimente fata de tine. bafta :*

1 răspuns:
| Bris a răspuns:

Uita-l! Relatile la distanta nu tin niciodata.Si colegi mei s-au schimbat foarte mult din clasa 1, poate el vede acum intr-un alt mod viata ...nu stiu.Cel mai bun mod ca sa-l uiti este sa gasesti alt baiat stiu ca e cam egoist. Poti sa petreci pe mess cat mai mult timp cu el, ca sa vezi cat de tare s-a schimbat iar asa o sa te faca sa-l urasti sau ceartate su el (tot pe mess ca poate fata in fata devine agresiv) asa din motive banale incepi cu ceva stupid si tot asa lucrurile se vor agrava. Bafta! Sper sa te fi ajutat.