| deleteddddd a întrebat:

Sall TPU`love struck

Am o intrebare...la tel meu, se veede putin inauntru ca si cum ar fi un abur."transpiratie" ceva de genu.si ma incomodeaza.cum sa fac sa sterg ianuntru displayului? sa scap cumva de ea?

2 răspunsuri:
| CybeRAthlete a răspuns:

Daca e tel normal, poti desface carcasa si sa il cureti singur, de obicei e pe cleme sau maxim 2-4 surubele. daca e touch screen, nu te baga pentru ca e mai greu, intre display si touch e o pelicula fina de ulei ceva asa care daca nu sti sa o manevrezi, il strici. nu cred ca e neaparat abur, poate fi si praf, ca nu ai sa vezi telefon sigilat perfect.
bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pur si simplu:dai clapeta aceea de la telefon jos, apoi stergi bine, pana sa nu se vada, o pui la loc si vezi daca s-a sters, apoi daca nu s-a sters, incerci din nou.