| Emy24 a întrebat:

Buna TPU.Am o intrebare
Cum scap de transpiratie?
Folosesc deodorant. Am folosit Fa,Nivea,Lady si in prezent Rexona, dar niciunul nu a fost bun
Dau funda!

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Fa dus in fiecare zi si foloseste antiperspirant (nu deodorant) in fiecare dimineata. Eu am Lady Speed Stick. Poarta haine din materiale naturale (bumbac, in, panza etc) care lasa pielea sa respire.
Daca mai probleme consulta un medic, s-ar putea sa suferi de unele dezechilibre hormonale.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O cauza ar putea fi padur(ic)ea de la subrat. - daca exista -
Eu ca deodorant folosesc Nivea silver protect si nu m-a dezamagit.

| LoveTenis a răspuns:

Eu iti spun sincer acum din propia mea experienta! Eu am folosit Nivea invisibel foar black and white si este cel mai nasol deoadorant care l-am folosit>.

| Janin a răspuns:

Buna! Bicarbonatul de sodiu te poate ajuta este un bun antiperspirant. Se aplică sub formă de pudră la subraţ, etc, pentru a evita mirosurile neplăcute. bafta!

| Emy24 explică (pentru Janin):

Eu vreau sa scap de pete

| Janin a răspuns (pentru Emy24):

Buna Emy! eu am raspuns la intrebarea ta * Cum scap de transpiratie?
Petele de pe haine lasate de deodorant este cu totul o alta intrebare.
trebuie sa le lasi la inmuiat in apa calduta si sa pui direct pe peta/e vanish oxy, sa-l lasi pe pata/e 10-20 min dupa care trebuie sa freci usor cu ambele maini zona respectiva. Sper ca raspunsul meu te va ajuta. Bafta multa! sa ma anunti daca a functionat si pentru tine acest sfat.