| yoyomagnificulotus a întrebat:

Sall vreau sa stiu ce exercitii ar trebui sa fac pentru a mari masa musculara? Si cat ar dura?

Răspuns Câştigător
| stresat a răspuns:

Depinde de cat de mari vrei sa fie muschii si cat poti creste, genetic vorbind. Primele rezultate le vei vedea in 2-3 luni, se numesc noobie gains, muschi de incepator adica. Dupa 8-9 luni vei vedea o crestere mai buna. E nevoie de multa munca, perseverenta si disciplina. Trebuie sa te bazezi pe exercitiile pentru grupele mari de muschi, cum este pieptul, spatele, picioarele. Incearca sa faci exercitii compuse, care implica mai multi muschi odata, nu doar o grupa pe rand cum sunt izolarile.

2 răspunsuri:
| Veromi321 a răspuns:

Fa-ti un abonament la sala de fitnesshappy

| Máá_Al_Le_1993 a răspuns:

Poti cauta pe youtube.