| Rechin a întrebat:

Salll TPU!
Mie imi place muuuult calculatorul. Ce facultati ar trebui sa uirmezi si ce materi imi trebuie ca sa devin un IT-ist de renume?

2 răspunsuri:
| anonimul a răspuns:

laughing
scuze da asta o fost prima reactie cand am citit intrebarea ta
deci se spune informatician sau programator,nu IT-istlaughing
trebuie sa te duci la real,da este foarte greu,si se bezeaza pe mate si info
si mie imi place calculatorul da e greu sa ajungi programator fiindca trebuie sa inveti niste programe total idioate,precum pascal,si multe altele si multe coduri, cum sa le imbini, si e greu...dar noroc...

| number403 a răspuns:

Cred ca esti genul de om care sta pe mess si discuta pe facebook. si si-a dat seama ca ii place calculatorul.
uite un exemplu de facultate : INGINERIE ELECTRICA SI STIINTA CALCULATOARELOR.