| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu cum as putea sa devin inginer electic. Daca se poate spuneti-mi ce materi trebuie sa stiu foarte bine, si unde sunt acele facultati in ce oras. Cat costa sa ma inscriu etc. Multumesc!

2 răspunsuri:
| taviyamato a răspuns:

Pai bine ar fi sa termini un liceu de profil, normal nu iti recomand aceasta meserie, dar in fine, un liceu energetic ar fi bun, materii folositoare ar fi matematica si fizica, eu din cate am inteles e o meserie grea, trebuie sa fi meserias acolo, sa stii carte, am un vecin care e tehnician electric si castiga bine dar nu prea in Romania. De asta iti recomand din tot sufletu ca pe langa aceasta facultate si meserie sa inveti o limba straina, pe vremurile mult apuse erau oameni in Romania care stiau 7-8 limbi straine, nu lucrau toti incultii la primarie

| noktambul a răspuns:

Vrei sa devii "inginer electric"? Baga-ti degetele in priza, prostalaule! Nu te costa nimic laughing