| Cristian0884df11 a întrebat:

Sallut happy Am o mica nelamurire, sunt clasa 8 si urmeaza azi maine examenulcrying problema sta asa: vreau sa merg la o scoala profesionala de electrician auto, si am auzit la unii ca nu trebuie examen la altii da eu stiam ca doar la liceu e musai examen trebuie si la scoala profesionala adica ma baga in examen si iau sub 5 mai intru la profesionala sau raman repetent sau pe acolo nu prea invat asa de bine la romana si mate profu zice ca nu voi intra nu stiu! FUNDA

Răspuns Câştigător
| Ionut2099 a răspuns:

Nu este adevărat, referitor la școală profesională ca iti trebuie sa susții un examen, uite spre exemplu eu am terminat liceul și am continuat postliceala dar fără sa dau examen, la unele scoli postliceale necesita și diploma de bacalaureat.

1 răspuns:
| robertonelson20 a răspuns:

Pentru orice scoala profesionala si liceu trebuie sa sustii examenul. Mai departe conteaza media pe care o obtii care te va ajuta sa stabilesti ce scoala vei urma sa faci.

| Ionut2099 a răspuns (pentru robertonelson20):

Nu este adevărat, referitor la școală profesională ca iti trebuie sa susții un examen, uite spre exemplu eu am terminat liceul și am continuat postliceala dar fără sa dau examen, la unele scoli postliceale necesita și diploma de bacalaureat.