| aLexuK a întrebat:

Sallz TPU!crying Azi la scoala directoare ma ridicat pe mine si inca vreo 5 colegi in picioare si a spus ca fumam. Iar acum dirigintele meu vrea sa vb cu maicamea despre asta si sa mearga la politie pentru a da cv declaratie eu fiind minor.Cum sa i spun ca n-am fumat cand eu am recunoscut in fata lui dirigu ca am fumat. Dar de fapt eu nu fumez doar merg cu niste amici pe unde merg ei si de asta sa ajuns la concluzia ca si eu fumez.crying Va rog cat mai multe sfaturi dau fundia crying(((((

9 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Daca nu fumezi de ce i-ai spus dirigului ca fumezi? ca nu inteleg. Stai linistita nu te mai agita ca si eu am patit de n ori la fel ca tinehee hee Nu are de ce sa mearga la politie pentru ca fumai. Spune asa doar ca sa va sperie nu ai de ce sa dai declaratie.Si daca vb cu mama ta ce? atat timp cat sti ca nu e adevarat si ca nu ai fumat de ce te agiti? Stai linistita si altadata nu mai merge cu colegii tai la fumat daca nu fumezi.hee hee

| adina20042007 a răspuns:

Pai eu nu inteleg un lucru... daca tu nu fumezi cum ai recunoscut in fata dirigintelui ca fumezi?! Iar pe viitor daca nu mai vrei sa ai probleme in scoala cauta-ti alti amici

| Metaloco a răspuns:

Ii spui ca de frica ai spus ca fumezi numa sa nu te mai toce la cap si ii spui iar k povesteai cu niste colegi si aia fumau. daca nu te crede spune-i s te duca la o radiografie k daca spui asta sunt sanse imense sa te creada

| Metaloco a răspuns:

Si de preferat s ii spui inainte de a afla de la diriginte de pref azi

| watzzup a răspuns:

Ete **** in fata ochilor ai tras un fum si gata doar nu inseamna 34 ce naibi du-te cu maicata (mata scze big grin) cum a zis ala la radiografie sau unde tioi duce tu da sa te verifice frate cum stai cu tagara in tine pana nu mai poti si sa te bata lumea la cap, du-te si fa-ti ceva ba

| Georgiana05 a răspuns:

Foarte simplu. Spune adevărul. Ţine-o una şi bună cu asta. Eu nu ştiu de ce ai zis că fumezi, dacă nu e aşa. Oricum, ce treabă au ei cu tine că eşti minor şi fumezi? laughing
Stai liniştit, nu are ce să îţi facă poliţia, de fapt, mi se pare o prostie, un motiv de rahat, nu cred că o să facă aşa ceva.
Chiar dacă v-ar fi prins în şcoală, doar v-ar fi scăzut media la purtare. În niciun caz să implice poliţia.

| Georgiana05 a răspuns:

Am greşit, am crezut că eşti băiat, scuze pentru "genul masculin" pe care l-am folosit big grin.

| aLexuK explică:

Pai si eu am tras o data un fum. si de asta am zis

Răspuns utilizator avertizat