| dfjdujfisjabdgfdgvtvrrrc a întrebat:

Sunt stresat, am 16 ani si gen mi-am luat prin martie bataie, aia e se mai intampla, la o luna m-am dus la maicamea la Buzau eu fiind din Baia Mare si cand am revenit toti prietenii zic ca m-am dus de frica acelui om, dar nu are nici o legatura. Eu m-am dus efectiv sa o vad pe maicamea, iar acum as vrea sa ma transfer la scoala la Buzau si mi-e ca iar o sa spuna ca m-am dus din cauza acelui om. Efectiv am si stat cu omul ala care m-a batut, gen suntem amici, efectiv orice as face, oriunde m-as duce toti zic ca din cauza aia si le-am spus ca ma duceam la politie de era grav dar ei nu inteleg. Nu pot trai cu gandul ca toti cred asta, ceva sfaturi? Dau funda va rog din inimaaa

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" am 16 ani si gen mi am luat prin martie bataie... prietenii zic ca m-am dus de frica. sfaturi?"

dacă-s cei din Baia Mare, nu mai contează (gen, desigur) că pleci. Dacă-s cei din Buzău, nu-i băga in seamă

| IchBinMark a răspuns:

Helăăăău! Tu ești personajul principal al vieții tale! Fă cum simți tu, nu cum zice X sau Y.