| FuN051 a întrebat:

Salu! Am luat azi un 7 la mate iar mama mi-a zis ca "Se poate si mai bine"! Adica ce 7 nu e nota buna? Niciodata nu a fost multumita de ce note iau.De exemplu la engleza am luat 9 si air nu a fost multumita de mine? De ce? De ce nu a putut sa imi zica "Bravo tie!" Eu ma straduiesc dar niciodata nu e multumita de mine! Va rog cer ajutorul vostru! P.S. Sunt in clasa a-VIII-a A

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai 7 nu e nota buna. ai sa vezi cat o sa conteze notele de 7 la admitere la liceu sau la facultate.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna Metes,

Te ingrijoreaza ceva?
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| AnaaMaaria a răspuns:

Ca sa te ambitionezi. Daca iti spune bravo la 9 o sa te multumesti si nu o sa mai incerci sa iei note mari si probabil nu vrea sa intri la un liceu prost plin de tigani...

| DeeaDouaPuncteD a răspuns:

Mama ta iti spune astea pentru ca vrea sa te ambitioneze si vrea sa intri la un liceu cit mai bun