| Mihai_7203 a întrebat:

Salu. vrau sa dau la un liceu cu media 7-7.50. dar vreau la un liceu fara fizica sau matematica.la care m-ati sfatui sa intru?
funda

Răspuns Câştigător
| Danny a răspuns:

Daca vrei sa eviti fizica si matematica, nu prea ai de ales, poti sa incerci sa intri la un liceu cu profil Uman (Filologie sau Stiinte Sociale), iar in primii doi ani faci matematica si fizica, insa in jur de 2 ore pe saptamana, si materie redusa fata de cei de la clasele de matematica, iar daca ai un profesor generos, nu veti face prea multe probleme. Oricum, in clasa a 11 -cred- ca se reduc aceste ore, la 1 pe saptamana, asa ceva. Oricum, daca esti intr-a 8-a, la un moment dat o sa ti se dea un catalog cu toate liceele din zona ta si vei avea de unde alege, insa pana atunci ai timp sa te decizi.
Mult succes happy

1 răspuns:
| 0anaLovesHIPHOP a răspuns:

La un profil de filologie. Depinde si de unde estithinking