| Necunoscutu92 a întrebat:

Media 7.50 e buna in clasa 8 sa intru la un liceu bun sau sa incerc mărirea ei

12 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Sincer, nu e foarte buna. Sau poate nivelul de la scoala ta este unul ridicat. Eu am terminat o scoala de nivel, pot spune, mediu cu 9.88, iar la liceu de abia daca treceam de 8.50.
Ar trebui sa incerci sa o maresti pentru ca 7.50 nu stiu daca te va ajuta sa intri la un liceu bun. Noroc ca mai sunt si examenele de la finalul clasei a 8-a.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca vrei la un liceu bun, ai nevoie de medii peste 9.
Pentru ca, sub 8.50 intrii la liceele unde mai raman locuri, sau cele slabe.

| Catrice a răspuns:

Depinde.
În general liceele bune au medii peste 9.
Nu știu dacă te bazezi pe mediile de pana acum sau ai terminat deja a 8a și vrei sa te înscrii la anul la liceu. Însă dacă acum ești a 8a mai ai și examenele de admitere și media lor contează la intrarea în liceu.

| Andreeush a răspuns:

E mica. La ce liceu bun vrei sa intri cu nota asta?
Mai invata.

| Frank51 a răspuns:

Stai chill, eu am avut media 6.19 cand am intrat in liceu, si uite-ma student la o facultate foarte misto. Bun sau rau, conteaza cum tratezi tu liceul, cat de mult inveti si cat de mult te depasesti.

| Plato a răspuns:

Intotdeauna e loc de mai bine. Mai ales in cazul tau, cu media asta nu cred ca ajungi nici macar la filologie. Sa nu se supere filologii, ca si eu tot filo am facut. Acolo e cea mai mica medie dintre profilurile "bune".
Totusi, daca nu te simti un viitor intelectual, poti invata o meserie.

| Goete a răspuns:

Depinde de asteptarile tale.
7.50 spune clar, esti la 3 sferturi doar

| Ineys a răspuns:

De ce sa n-o maresti daca ai ocazia? Pentru admitere o nota mai mare e intotdeauna mai buna. In locul tau as mari-o fara sa stau pe ganduri.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Frate cu media asta poti sa ajungi la un liceu normal bunisor unde ei bacul si gata dar sa stii ca scola in Romania e de **** ca si sistemul.

| alex15ccc a răspuns:

Liceele bune au medii de intrare de peste 8, mai invata.

succes!

| MiHai3122 a răspuns:

De indata ce poti, de ce nu ai face-o?

| Andu033 a răspuns:

Eu am avut media 9.52 cand am intrat la liceu. Liceula vea media 9.33 sau pe acolo si asta a fost acum 5 ani. Acum sunt la Automatica in Bucuresti si sunt foarte multumit de unde am ajuns. Deci eu zic ca ar trebui sa tintesti pentru un 9 macar. Daca nu lupta sa intri la o facultate mai bune, e mai important.