| Grof_Paul_2001 a întrebat:

Salut.Acum o luna si ceva am inceput sa vorbesc cu o fata.La inceput vorbeam fluent, dar de la o vreme a inceput sa nu mai raspunda la mesaje, odata a durat 1 zi sa-mi raspunda la mesaj, iar adesea vorbim din ora in ora.Nu prea ne cunoastem, in vacanta am intrebat-o de 3 ori daca nu vrea sa ne intalnim in oras la un suc ceva, de fiecare data a gasit o scuza sa nu vina ba ca ii racita ba ca se duce cu o prietena la stadion etc.In fine, de ceva timp am inceput sa ne trimitem snapuri, etc.(avem 10 foculete), iar alea la fel stau dupa ea ore sa-mi raspunda(mentionez ca ii activa cand ii trimit mesajele).Mi-a dat si nr ei si asa mai departe.Asadar intreb:oare ma place,oare nu, ar trebui sa ii scriu eu, sa incep eu discutia, etc?(mentionez ca ea a inceput conversatia de 3 ori in aceste aproape 2 luni de cand vorbim)Astept sfaturi, mai ales de la fete, si ce ar trebui sa fac.Ea ca persoana e ok de treaba foaaarte draguta e de aceeasi varsta ca mine e la stiinte a 10a, etc.Deci astept sfaturi, ceva propuneri etc.Multumesc

1 răspuns:
| Hammurabi a răspuns:

Cred ca ai vorbit prea mult si s-a plictisit de atata vorba. La varsta ta, baietii daca nu au initiativa si o lungesc prea mult, pierd trenul. E bine sa ai initiativa, nu ai nimic de pierdut. Cel putin afli daca e o directie cu perspectiva, sau renunti si iti indrepti atentia in alta parte.