| Grof_Paul_2001 a întrebat:

Salut.Acum o luna si ceva am inceput sa vorbesc cu o fata.La inceput vorbeam fluent, dar de la o vreme a inceput sa nu mai raspunda la mesaje, odata a durat 1 zi sa-mi raspunda la mesaj, iar adesea vorbim din ora in ora.Nu prea ne cunoastem, in vacanta am intrebat-o de 3 ori daca nu vrea sa ne intalnim in oras la un suc ceva, de fiecare data a gasit o scuza sa nu vina ba ca ii racita ba ca se duce cu o prietena la stadion etc.In fine, de ceva timp am inceput sa ne trimitem snapuri, etc.(avem 10 foculete), iar alea la fel stau dupa ea ore sa-mi raspunda(mentionez ca ii activa cand ii trimit mesajele).Mi-a dat si nr ei si asa mai departe.Asadar intreb:oare ma place,oare nu,ar trebui sa ii scriu eu, sa incep eu discutia, etc?(mentionez ca ea a inceput conversatia de 3 ori in aceste aproape 2 luni de cand vorbim)Astept sfaturi, mai ales de la fete, si ce ar trebui sa fac.Ea ca persoana e ok de treaba foaaarte draguta e de aceeasi varsta ca mine e la stiinte a 10a, etc.Deci astept sfaturi, ceva propuneri etc.Multumesc

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă-i la fel...

| Iulia1031 a răspuns:

Daca ai spus ca ea iti da mesaj poate ar trebui sa ii dai tu mesaj primul sau sa ii spui direct ca o placi si daca nu, nu e sfarsitul lumii, doar sa nu faci sa fie ciudat pentru amandoi.

| Grof_Paul_2001 explică (pentru Iulia1031):

Ok deci ar trebui sa ii scriu primul am inteles.Dar nu stiu despre ce sa vb adica am discutat despre scoala prea mult un pic si despre seriale si despre muzica la fel.Despre ce am putea vb daca ai niste idei multam