| rocker7 a întrebat:

Salut all! plac o fata foarte mult si ea stie. problema e ca nu prea ma pot apropia de ea, fiind genul care nu prea isi arata sentimentele si critica mult. am invitat. o odata in oras, dar avea niste probleme, i.am mai spus ca imi place parul ei, am glumit cu ea si nu stiu ce sa mai fac?! de cateva luni incerc, dar.

nu vreau raspunsuri de genul "las. o in pace"
e si mai timida si nu e cu nimeni
dar dupa atata timp chiar nu stiu ce sa mai fac, nu vreau sa par disperat, dar vad ca ea cam asta vrea straight face

6 răspunsuri:
| Adina77 a răspuns:

Incearca sa dispari putin din viata ta.
Absenta ta o s-o intrige.
Si s-ar putea sa te caute ea apoi.

| adelaadelaadela a răspuns:

Eeee... timiditatea se rezolva cu, curaj, pentru a-i rezolva timiditatea fa tu primii pasi, de obbicei fetele ca ea daca sunt provocate isi arata si cealalta latura mai obraznica! si raspunsul celorlati e foarte bun. nu iti dai seama ce ai decat cand pierzi. SUCCES!

| rocker7 explică (pentru adelaadelaadela):

Cum s.o provoc? thinking

| adelaadelaadela a răspuns (pentru rocker7):

Poooooi incearca sa dei dai la ea, incearca sa te apropii de ea si fizic.
Si vrei sa stii cea mai buna metoda de a o face sa se indragosteasca de tine?
cand e ea mai linistita, du-te si pune mana ta pe mana ei :-> chiar daca ar vrea sa se impotriveasca nu o sa pota sa miste nici un deget de emotie, surprindere... asa sunt fetele, cu timpul poti sa incerci sa o saruti! succes si mai vorbimbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa glumesti mai mult cu ea,sa stai mai mult cu ea decat cu alte fete,insa cand stai cu baietii sa te prefaci ca esti interesat de ei,nu de ea,incearca sa-i spui pe fata,dar subtil,intr- o discutie pe mess,de ex,ca atunci ai mai mult curaj. Poti sa te integrezi mai mult in grupul ei,sa ai activitati asemanatoare(muzica,carti,filme...)Poti sa-i urmaresti blogul(daca are) sa vezi ce mai scrie,lasa-i biletele pe banca anonim(poti sa pui sa le scie altcineva,sa nu-si dea seama din prima) sau trimite-i de ziua indragostitilor o ciocolata, ceva mic si dragut(nu neaparat scump)...

Nu mai stiu idei, ideea e sa-i arati ce simti(mai ales daca stii ca simte la fel). Bafta!

| anyfetita a răspuns:

Las.o ca te va cauta ea, sigur daca ii place de tine va vbi cu tine si o sa te bage in seama. daca tot o intrebi de vba va zice ca esti disperat