| Pisicuța151 a întrebat:

Salut, am 11 ani și am sânii mici si toate colegele mele îi au mari si tot imi spun ca ii am mici. Vreau si eu soluții cum sa mi-i măresc, dar vreau soluții nu sa mai aștept sau chestii de genul.

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Vrei solutii, nu sfaturi sa astepti sau chestii de genul? happy
Mai, dar toate vreti sani si fund si ochi albastri sau par blond care sa creasca repede, toate vreti urgent... si baieteii vor muschi si patratele si cum sa devina Ronaldo repede, dar repede... n-am vazut pe nimeni sa vrea un pic de creier. Stii ca esti la varsta la care inca se mai dezvolta creierul?
De fapt, fiecare cu ce-l doare, nu?
Mananca marar, se spune ca ajuta la cresterea sanilor.
Sa stii ca nu-i nicio smecherie sa ai sanii mari, din cate stiu eu nu s-a abrogat legea gravitatiei, peste cativa ani o sa-i regreti pe aia mici.

6 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Măi fetiţa, la 11 ani eşti un copil(nici măcar ciclul nu ţi-a venit), lasă sânii în pace că e normal să îi ai mici la vârsta asta, du-te şi joacă-te cu Barbie, trăieşte-ţi copilăria şi lasă-le pe fetele alea în pace.Auzi şi tu la ea, vrea să-şi mărească sânii! Du-te la maică-ta şi spune-i că vrei să faci operaţie de mărire a sânilor(glumesc). Doamne. straight face Ce a ajuns lumea asta. Dacă erai măcar pe la 13-14 ani înțelegeam, dar la 11 ani? Serios? straight face O să îi ai mari (dacă e să-i ai mari)la momentul potrivit şi dacă sunt meniţi să fie mici, eiii te gândeşti când o să fi mai mare.La 11 ani chiar n-ai nevoie de sâni mari, mie la 11 ani mi-ar fi fost ruşine,la vârsta asta e normală o bustieră.Off,colegele tale sunt cele care te influențează, te jenează că sunt mai "dotate" decât tine. Dacă te mai iau şi peste picior atunci e clar. Însă ele sunt cele fraiere, nu tu. Dacă vrei neapărat să te dezvolţi, mănâncă mult, o să îngraşi(sau dezvolţi) şi o să-ţi crească şi sânii.Totuşi mai bine nu-ţi mai bate căpșorul acela de copil de 11 ani cu așa ceva, la vârsta asta altă treabă n-ai? straight face

| OnuOnulică a răspuns:

Nu poți să-ți stimulezi creșterea sânilor la această vârstă. Așteaptă singură că în 2-3 ani o să-ți crească.

| RainmakerX a răspuns:

Hei.

Intai si intai... la varsta asta nici nu ai nevoie de ei deci e okay, ai rabdare... o sa mai cresti cu timpul *chiar foarte mult fata de cum esti acum*

In al doilea rand nu toata lumea se uita la chestiile de genul. Doar pentru ca toate "vedetele culte" de pe la TV apar asa atunci nu inseamna ca si tu trebuie sa fii ca ele.

Ai rabdare, totul o sa vina cu timpul.
Cine te place te place cu sau fara sani... Daca vreun baiat te place doar pentru sani atunci mai bine te gandesti de 2 ori inainte sa stai cu el.

Whatever, stiu ca esti mica si nu se pune discutia asta *am zis doar*.

Incercati sa va laudati cu alte chestii... gen note bune, gandire mai dezvoltata, socializare... nu cu marimea anumitor parti din corp care oricum nu te vor ajuta sa-ti gasesti un job mai bun.

*evident, depinde de job si de seful pe care o sa-l ai*

Fii tu insati si nu le baga in seama pe acele colege! Se lauda pentru ca nu au alta calitate... Ce sa le faci?

Succes!

| DryIce a răspuns:

De curios, de la cati ani ai inceput sa te gandesti la baieti? de la 8 ani? ce vremuri traim frate, fetele la 11 ani se gandesc cum sa-si mareasca sanii crying si ma mai intreb de ce la 15 ani sunt uzate

| DarySiNimicMaiMult a răspuns:

Pai dar alta solutie n-ai.Nu poti face NIMIC.Nimic! Trebuie sa le ignori pe alte fete.AI 11 ANI SI TE GANDESTI LA SANII TAI? -,- Fara suparare dar e ciudat sa te gandesti la asta...Lasa fetele si spune-le ca mai bine sa ai sanii mici decat niste bombe cu ceas.Sa vezi ce prost o sa se simta cand baietii o sa le pipaie! Stai cuminte si asteapta ca nu poti sa-ti faci operatie sau sa-ti bagi ciorapi ca sa ai "sani".Pa! (Nu te supara dar asta-i adevarul)

| Lorena1814 a răspuns:

Nu ai cum sa grabesti ceva ....acest ceva inseamna pubertate, dar daca tot vrei sa para ca ai sani mari puneti un sutien pe tine si gata