| AnonimAna123 a întrebat:

Salut am 13 ani si nu am un prieten, dar mi-as dori mult pentru ca fetele din clasa mea se rad de mine, iar eu sunt singura fata din clasa care nu are prieten... Imi place de un baiat cu aproape 2 ani mai mare si as vrea sa il "cuceresc". Am nevoie de cateva sfaturi. funda love struck

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Știi, nu trebuie neapărat să fii ca ele. Dacă ele au prieten de la vârsta asta, nu înseamnă că trebuie să ai și tu pentru a te putea integra în cercul lor de prieteni.
Înțeleg că îți dorești, înțeleg că vrei, dar ești sigură că poți face față? Un prieten este ceva important, este o responsabilitate.
Nu ai nevoie de sfaturi. Nu trebuie să te comporți fals pentru a te plăcea cineva, trebuie să fii doar tu.
Omul potrivit vine în momentul potrivit.

3 răspunsuri:
| Memecy a răspuns:

Păi eu le-aș lăsa "să se râdă"

| mont a răspuns:

Unii nu au prieten/prietena toata viata si de aia traiesc binemersi, sunt fericiti, isi vad de treaba lor. Nu e asa mare tragedie.

| Blamely a răspuns:

Ești sigură că ești pregătită? Un prieten e ca un câine, e o responsabilitate mare, trebuie hrănit regulat și plimbat zilnic.