| anonim_4396 a întrebat:

Imi place foarte mult de un baiat de langa clasa mea si nu stiu ce sa fac ca sa il cuceresc. cand eram la scoala eram in prima pauza. si era cu un baiat care vorbea si s-a uitat la mine pentru. cateva sec. big grin dupa cateva pauze ca sa zic asa, a iesit grabit pe hol si a aratat spre mine si zicea ceva {eu fiind prea timida rolling eyes am intrat in clasa} dupa am iesit iar. era cu un prieten si a zis "du-te ma la ea" si el a zis "nu ma, hai amandoi" mereu ma priveste. oare ma place? sau "m-a pacalit"? aproape era sa dea peste mine big grin. ce trebuie sa fac? pls help D:

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Dar de ce trebuie sa fie un baiat din scoala ta? Si de ce nu unul macar cu 2 ani mai mare decat tine? Daca el te va parasi, pentru una mai motzata dacat tine, vei fi tinta ironiilor atat a fetelor cat si a baietilor din clasa si scoala ta. Iti fac o recomandare, nu-ti fa prieteni in bloc, la scoala si in cartier. Uita-te in jurul tau cati baieti frumosi sunt, chiar daca nu sunt din scoala ta. Si-apoi mie nu mi-a placut niciodata o prietenie, care este cunoscuta de prietenul prietenei tale sau prietenul prietenului tau si de alti necunoscuti, care initial se dau prieteni si apoi rad de tine, daca respectivul baiat te-a lasat pentru alta fata. Nu-mi da dreptate in cele ce am scris, ci doar trece totul prin creierul adolescentei tale si judeca matur.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Elena multumesc foarte mult, mi-ai deschis ochii acum stau si regret ca nu te-am ascultat

| hotabici a răspuns:

Daca iti place de el si el se uita asa la tine apropiete si spune-i ca iti place de el nu-ti fie frica no sa rida acum baietii au devenit mai timizi ca fetele cu sigurantsa el iti va rs reciprok daca totul e asa cum ai spus