| costincodrin a întrebat:

Salut, am 13 aproape 14 ani și am vb cu fată de pe insta și mi se pare o fire inteligentă și o fată frumoasă. As vrea sa va întreb cum as putea începe discuția in care sa sa ii spun că o plac, adică să încep discuția asta și să continui etc și niște complimente. Și va întreb pe voi fetele, ce ați spune daca un băiat v-ar spune că va place? Și dacă ar spune că simte acelasi lucru cum ar trebui sa continui etc (Știu că diferă de la fată la fată "Relațiile") Și să mai vă spun că distanța dintre noi e cam mare. MS

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti prea mic pentru a-ti pune astfel de probleme. Joaca voastra nu se catalogheaza drept relatie.

| costincodrin explică (pentru anonim_4396):

Frt, știu că nu înseamnă asta dar vreau sa fiiu sincer cu ea, sa îmi iau asta de pe cap sa ii spun că o plac. Ce te interesează pe tine, ai o viață tristă și vrei le o faci și altora la fel? Du te la iumor Frt daca te crezi așa tare și glumet

| Ralena a răspuns:

Nu vrei sa fii sincer cu ea. Daca ai vrea sa fii sincer, nu ai intreba pe altiic e sa spui. Odata ce vezi spune ce ti s-a zis, nu spui nimic de la tine. Vorbeste normal, natural, lucrurile vin de la sine. Spune-i ce iti place, fa-i complimente, fetele adora complimentele. Fetele vor sa se simta bine inpielea lor, sa se simta protejate, sa se simta alintate. De acolo vine si faza cu fetele si baietii cu bani, este falsa impresie de protectie. Bafta!

| costincodrin explică (pentru Ralena):

Ba lăsați mă în pace mai bine, ma uit la "fara sens TV" și acolo ăla spune adevărul, faza cu fetele și băieții cu banii (se aplica doar la unii) deci nu exi fata sau băiat pe lumea asta și să nu vrea ceva de la parterul lui: bani, casa, dragostea, etc. Adk mai bine șterg întrebarea că mi-am dat seama că nu îmi trebuie răspunsurile nmn pentru asta, oricum mersi