| mariusboy72 a întrebat:

Salut.Am 14 ani, 1.60 si 38 de Kg.Cum as putea sa ma inalt fara inot, bascket, voley, handbal pentru ca nu prea stiu sa inot, bascket nu am unde sa fac, nici voley, handbal fac de 2 saptamani.Cum as putea sa ma ingras? Ce vitamine sa iau? In 3 luni ma duc la liceu si nu vreau sa fiu ce-l mai scund si cel mai slab big grin

Răspuns Câştigător
| Tourniquet a răspuns:

Buna! kiss. Deciwinking nu trebuie sa te grabestiwinking nu lua vitamine pentru ca nu's asa bune spre cum crezi tuwinking.

Pentru inaltat :

E bine ca faci handball, si chiar daca vei incepe liceul mai fa incontinoarewinking. munceste dublutu la handballwinking!

In fiecare seara ridicate pe varfuri incet pana ajungi maximum si stai cu mainile in suswinking. stai asa cinci minute.

Sau du-te si fa la o scoala de dans, dans sportivhee hee stiu ca ti se pare o aiureala dar o prietena de-a mea s-a intaltat in 3 luni s-a inaltat cevawinking.

* Pentru ingrasat :

Nu lua vitamine!

Daca inainte mancai 3 patratele de ciocolata acum mananci 6winking.
Mananca macar o data la doua saptamana la Mc, timp de o luna!winking.
Mai stai si tu asa, mai leneveste dar nu mult!
Daca la o masa mancai juma de castron de ciorba, mananca unul mare!winking.
Mananca si pufuleti, mananca si chec cand face mama ta mananci macar jumate de chec sau prajitura un sfert de prajiturawinking.

Sper sa iti ajung sfaturile mele :* :* :*. :X

3 răspunsuri:
| Lady.Love a răspuns:

38 de kg? Cum adica?

| just4you_6809 a răspuns:

Usor ai rabdare baietii cresc pana la 22 de anitonguesi mananca mai des, cel putin 5 mese pe zi daca vrei sa te ingrasi fa un sport de exemplu fotbalul sau orice alt sport vrei eu ti-as recomanda unul de auto aparare cum ar fi judou-l daca ai posibilitatea dar faci cum vrei!

| mariusboy72 explică:

Adica 38 de kilograme