| MihaiAlexandru28 a întrebat:

Salut am 14 ani și 1.83.De un an nu am mai crescut. Ce sporturi îmi recomandați pentru a crește? (când eram mic am făcut înot dar nu mai țin minte nimic deoarece nu am mai inotat)-este vreo rușine dacă încep din nou sa iau cursuri de înot?.De o săptămână am început să fac exerciții de stretching, credeți ca ajuta la creștere? Și basket nu am făcut de performanta doar mă jucam cu prietenii ca cos de baschet. Ce îmi recomandați? Va rog sa va dați cu părerea!

5 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Pentru varsta ta esti prea inalt de ce i se pare ca esti mic.

| MihaiAlexandru28 explică (pentru vocea):

Am un prieten care este cu câteva luni mai mic decât mine și are 1.86. pana pe clasa a 4-a eram mai inalt decât el cu vreo 4 cm iar de pe a 5-a început să fie mai inalt decât mine. Eu vreau sa mă înalt deoarece părinții mei nu sunt foarte înalți 1.80 și 1.69 iar tatăl prietenului meu are 1.89

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi sa nu dai cu capul de tavan cand intri intr-o incapere.Cum e acolo sus?
Ti se pare ca esti asa pitic? Dragul de tine....deja imi inchipui ca suferi
De inotat te poti reapuca din nou oricand vrei si fara rusine.

| LLmirunaLL a răspuns:

Of, doamne, ce ma enerveaza persoanele care spun ca esti foarte inalt. Am aceeasi varsta si aceeasi înălțime ca si tine, dar totusi, sport nu trebuie sa faci pentru a te inalta sau pentru a ramane scund (in cazul altora care vor). Sportul il faci din pasiune. Dacă tie iti place înotul, fă înot, nu e nicio rusine. Fiecare cu pasiunea lui. Deci, succes.

| AmilieeFemme a răspuns:

Ti se pare ca esti scund? Fara suparare, dar pana la cat vrei sa cresti? Ai 14 ani...parca ar fi o intrebare pusa la misto. Cica daca e rusine sa iei cursuri de inot...