| Mihail888 a întrebat:

Salut.Am 15 ani fara o săptămână și 1.83.As vrea ca de la începutul anului sa incep sa fac înot (abonament -20sedinte/luna)si sa ma înscriu la echipa de handbal a liceului deoarece imi place mult acest sport.Credeti ca am sanse ca până la sfârșitul liceului sa ajung la 1.90?

3 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

Nu mai " trage " de organismul tau cu doua sporturi! Mai tarziu in jurul varstei de 50 de ani acest efort se va resimti plus ca mai ai nevoie si de timp pentru invatat. Eu zic ca handbalul iti ajunge, dezvolta suficient corpul. Plus ca iti mai trebuie si forta si ceva muschi, nu doar inaltime.

| ChristianKalman a răspuns:

Bună! Depinde și de genele tale însă băieții cresc de obicei până la 18-19 ani, iar sportul și alimentația corectă au contribuția lor în înălțimea cuiva. Da, ai șanse să crești până la 1, 90. Baftă!

| guest244 a răspuns:

Esti in crestere. deci cu siguranta da big grin