| IGabri4637 a întrebat:

Salut, am 15 ani si am niște prieteni care fac mișto dè mine, glume proaste, îmi zic ca nu o să am niciodată o iubită și că o să mor singur. Eu nu le zic absolut nimic, eu sunt retras, timid, ei când fac mișto dè mine eu ii ignor, după incep sa imi dea palme peste cap, că ei se cred amuzanti, eu imediat pot sa ii lovesc, dar nu sunt genul de persoana care cauta scandal etc. Ei când mă înjură, eu nu ma pun sa ii înjur că doar nu sunt caine să mă pun în 4labe să latru. As avea nevoie de ajutor că să nu mai faca mișto de mine sau niște răspunsuri să le închid gura. Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| RainbowD a răspuns:

Scapa de ei. Ai niste prieteni toxici, care sunt in stare sa te muste oricand au ocazia. Acest fel de oameni, nu se pot numi prieteni. Nu le mai permite oamenilor care nu te apreciaza asa cum esti, sa intre in viata a. Si legat de prietena...nu e stres. Toate vin la timpul lor. Ce trebuie sa faci tu, este sa iti faci prieteni care gandesc ca tine si sa iesi cu ei. Eu, iti recomand sa lasi timiditatea, ca nu ai de ce sa fi. Fiecare suntem unici prin felul nostru de a fi.

| IGabri4637 explică (pentru RainbowD):

Am niste prieteni care gandesc ca mine, nu se comporta așa că ceilalți, o fata mi-a spus asta că nu o să am iubită și o să mor singur, și nu prea am cum sa scap de ei, la scoala nu au tupeu sa deschida gura, sa faca mișto, decât când aștept trenul în gara să mă întorc acas

| RainbowD a răspuns (pentru IGabri4637):

Gura lumii nu o poți opri. Cel mai bine, este să nu îi mai bagi în seamă. Atâta tot. happy

4 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Scapa de ei cat mai repede posibil

| alexalx1234 a răspuns:

Doar scapa de ei ca aia nu se pot numi prieteni.