| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si am o problema, de la un timp imi este frica de niste lucruri banale, exemplu vreau sa dau un telefon si imi e foarte frica daca ma incurc sau... in general de situatii din astea "penibile" cred in mintea mea. Adica, mi se pare o problema destul de mare... idei de rezolvare?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Sa stii ca in viata trebuie sa ai tupeu daca vrei sa ai de castigat.Tu ti-ai pierdut increderea in tine, gandeste-te ca nimeni nu e perfect, toti facem greseli(eu fac greseli si intru in situatii penibile mereu fara sa vreau) si nu trebuie sa iti fie frica sa faci un anumit lucru, fii mereu in largul tau si ai incredere in tine.

1 răspuns:
| AndreiPara1998 a răspuns:

Lasa totul sa curga de la sine. Cu cat te gandesti mai mult la frica asta, cu atat o sa se sporeasca, o sa iti fie frica si mai tare, si nu ajungi nicaieri.
Totul o sa iti vina pe moment, nu trebuie sa iti faci griji inainte.