| AnimeBoy a întrebat:

Salut am 15 ani si am o problema: sunt putin timid si nu prea ma pricep sa discut cu oamenii sa intru in vorba, cand vorbesc cu cineva la un moment dat ma blochez nu stiu ce sa mai zic parca am creierul gol nu-mi mai vine nici un subiect de discutie. orice sfat e bine-venitbig grin

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să partici la cât mai multe conversații dar tu stai dor să asculți ca să vezi cum se dialoghează, pentru început. Mai târziu vei fi capabil și tu să porți dialoguri cu cei de lângă tine. Exprimă-te liber dar respectos!
Pa, pa.

| Serban_Skithi_1994 a răspuns:

Incearca sa te axezi pe glumehappy prind foarte bine pentru o prima opinie. Dar sa nu sari calulhappy sau as jignesti.
Inspiratia de la glume iti vine din orice. Daca nu poti de unul singur la inceput.foloseste siteurile de glume la moda.Gen 9gaghappy