| Maripapaia a întrebat:

Am 15 ani si am o relatie de aproape 7 luni. Relație merge foarte okay si el are 16 ani. Il iubesc foarte mult si tin la el doar ca el e prea siropos. Eu sunt "romantica" dar nu asa mult ca el. De exemplu daca ne vedem afara cu bicicleta sau nu stiu la plimbare, dupa 1h imi da mesaj si zice ca vrea sa ma vada iar. Sau dupa ce ne vedem, imediat ma suna. Mie imi place sa mai stau si singura uneori, imi trebuie spatiu. Doar ca nu vreau să-i spun si dupa să se supere. Eu stiu ca el ma iubeste mult și de asta face toate lucrurile astea, dar e prea lipicios. ce ar trebui să-i zic sau sa fac dar fara sa-l rănesc?

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să vorbești cu el și să îi spui ce te deranjează.

| Plato a răspuns:

Cu asemenea nepotriviri de caracter, relatia e o utopie. Adica e imposibil sa reziste.
Oricat de frumos i-ai zice, chiar daca ar "achiesa" (ar accepta decizia ta), tot va avea neplaceri, chiar daca nu-ti spune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Relație merge foarte okay"
Nu mi se pare

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Spune-i direct ce simti, nu "mai frumos". Ar trebui sa inteleaga daca te iubeste.

| CosminCD a răspuns:

E greu de zis si poate si de facut ceva. Mai lasa-i timp! Apoi poti sa-i spui asa mai dragut. Trebuie sa te inteleaga ca mai ai si tu alte activitati si ai nevoie de timpul personal. Totusi, mai asteapta putin timp. Daca te iubeste cu adevarat, va intelege!

| DePeTarnave a răspuns:

Gagiu tau e necopt, imatur si puber laughing da-i papucii si cautati un baiat adevarat!