| ImiPlakeHalvaua a întrebat:

Salut am 15 ani sunt baiat si as avea mai multe intrebari.Prima ar fi ca nu stiu care sunt metodele de epilat zona pubiana stiu cu lama si cam atat.Alta intrebare este ca am auzit de crema de epilat as vrea sa stiu daca va merge si in zona pubiana, de unde as putea face rost si cat de scumpa este. Multumesc anticipat. A da am uitat inca o intrebare ar fi daca crema depilatoare merge oriunde. happy

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Crema depilatoare poți sa o folosesti unde vrei dar nu e foarte eficientă, adică nu vei reuși sa elimini tot parul. Nu e scumpă, depinde de unde o iei și de la ce firma.
Poți folosi și ceara sau zaharul pentru epilat, dar îți trebuie ceva îndemânare, e mult mai eficient așa, găsești multe informații și tutoriale pe net.

| ImiPlakeHalvaua explică (pentru Bondarel99):

Ms, dar as vrea sa stiu daca exista o metoda eficienta nedureroasa si mai usoara... ar fi cu bicul?

| Bondarel99 a răspuns (pentru ImiPlakeHalvaua):

Da, ar fi cel mai simplu si comod, bicul are acelasi efect ca si crema depilatoare asa ca nu vad de ce te-ai chinui cu ea.