| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani, cum pot sa fac sa imi dea parinti mai multi bani? Nu pot sa zic ca sunt o familie bogata dar au un venit intre 150-200 pe luna si imi dau d-abia 10-20 lei si atunci cand ma cert cu ei.
As vrea sa imi dea mai mult, inainte imi faceam banii singur... aproape 50 de lei pe zi dar am iesit din anturaj si nu mai vreau scandaluri, certuri si alcool ampulea, vreau sa ies cu iubita mea si ma simt super naspa cand stau pe pachetul ei de tigari si ea trebuie sa isi plateasca singura cafeaua, ea zice ca nu are treaba dar ma simt super naspa. De ajutat ii ajut cu munca(car saci de haine super grele, car baxuri de sucuri, m-am saturat sa ii ajut fara sa primesc nimic). Acum de craciun le-am zis ca vreau sa il fac cu iubita mea si au zis ca daca il fac cu ei imi cumpara iphone 11 si le-am zis ca nu am nevoie de telefon, am nevoie de bani sa ii iau un cadou sa stau cu ea si au zis ca nu au...adica cum dracu ai 50 de mil sa dai pe un cct de telefon da nu ai sa imi dai 50 de lei?

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

''nu pot sa zic ca sunt o familie bogata dar au un venit intre 150-200 pe luna'' 150-200 de milioane (lei vechi) lunar? Daca da atunci cam este vorba de o familie bogata. Venitul asta este mult, multe peste medie. Oricum la faza cu banii n-ai ce face. Ori te intelegi cu parintii tai sa te plateasca pentru ce muncesti, ori iti cauti un job part time si ai banii tai.

| eddyEdddy a răspuns (pentru siriusblack98):

Am vrut sa ma angajez la ei dar imi ocupa tot timpul programul fiind de la 10-18 nu vr sa imi irosesc adolescnta pe asta pentru ca degeaba fac 30 de bastoane daca nu am ce face cu ei...cand ies trebuie sa ma schimb sunt obosit(telefon am, haine am )nu am pe ce sa ii cheluiesc laughing)))00

| eddyEdddy a răspuns (pentru siriusblack98):

Vreau doar sa am in oras sa am un pachet de tg si sa pot sa scot si eu iubita la o coffe

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vad ca principala ta cheltuiala sunt tigarile si cafeau.

e simplu, te lasi de ele si nu mai ai nevoie de bani

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

150-200 pe luna... ce? Euro?

In orice caz, bucura-te ca iti dau si atat.

| Catrice a răspuns:

Fii fericit că îi ai și pe aia 10 lei.