| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani iar problema mea e urmatoarea:am barba si mustata. sub forma de puf.Mustata nu ma deranjeaza foarte tare,insa barba da - e deja destul de mare.As vrea sa ma rad dar multi m-au sfatuit sa nu o fac inca [mai ales cu bic-ul].Am auzit ca este pe piata si un fel de crema depilatoare.As vrea sa stiu cum functioneaza si sa stiu care e de fapt cea mai buna metoda de a scapa de barbahappy-bic,crema sau masina de tuns.
Multumesc anticipat !

4 răspunsuri:
| radu75 a răspuns:

Termina cu cremele epilatoare...ce dumnezeu? Esti barbat, pune mana pe un aparat de ras bun (gillette).

| Thunderstruck a răspuns (pentru radu75):

Exact, nu fii femeie, ce poti sa patesti daca pui mana pe un aparat de ras? Multi incep destul de devreme, eu incepusem pe la 13-14 ani si acum, dupa cativa ani buni nu am nicio problema, sunt doar niste fire de par.Ma intreb cum arata parul din alte parti daca pe fata nu ti-l ingrijesti.

| wforweirdo a răspuns:

Da fă-te cu ceară, mamă dragă, şi câteva săptămâni nu mai ai treabă. Ce probleme mai ai şi tu, unde ai văzut tu băieţi sau bărbaţi care să se facă cu cremă depilatoare? Şi încă ceva: începutul ăla de mustaţă arată mult mai urât decât barba.

| allynutsa a răspuns:

Pai.nu e treaba mea.(sunt fata)...big grin Dar la 16 ani. unii baieti deja nu se mai despart de big.Ar trebui totusi sa incerci un aparat bun cum spune si Radu75:p. Fii barbat!big grin