| CriDenise5 a întrebat:

Salut, am 16 ani si arat cam de 13-14 ani. Sunt slab si nu sunt dezvoltat nici crestere nici nimic. par pubian am de la 14 ani cam asa dar la fata si corp nu sunt deloc dezvoltat. sfaturi sa ma dezvolt mai repede? sa iau vitamine ceva? va rog ajutati-ma dau funda celui ce ma ajuta

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi al un mdic endocrinolog sa-ti faca investigatii medicale.
Vitaminele NU ingrasa si nu ajuta la dezvolatrea sau cresterea corpului, doar ajuta la intarirea sistemului imunitar!

| literallythesamebruh a răspuns:

Fiecare se dezvoltă în feluri diferite, nu depinde neapărat de vitamine, acestea nu au nicio treabă. Nu prea există medicamente sau regimuri alimentare care să te dezvolte peste noapte. Dar în același timp nu este bine să te desconsideri. Te duci la medic, vezi ce sfaturi primești și le lui în aplicare.

| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Salut! happy Cred că mai important decât cum arăți, este să ai încredere în tine și să te iubești.winking Poți discuta și cu un medic endocrinolog sau medicul de familie big grin, dar sunt doar niște aspecte limitate. Important este să fii tu mulțumit cu tine însuți și să nu uiți că ai o valoare umană unică. happy Sănătate! Funda? big grin

| Cehoslovacia a răspuns:

Pune mana mananca foarte bine si apuca-te de sala