| GeorgeBerbec a întrebat:

Am 16 ani si parintii mei nu ma lasa sa ies afara. Nu am iesit din casa de vara trecuta la propriu(doar pana la scoala in timpul scolii). Stau doar pe calculator si atat. Vara trecuta aveam voie sa stau afara pana la ce ora voiam eu de ma intorceam la 3 dimineata acasa dar ideea era ca vara trecuta doar cu varul meu care are 18 ani ieseam. Acum vreau sa ies cu niste prieteni de ai mei si raspunsurile pe care le primesc sunt ca nu am ce face afara nu conteaza ca le zic ca merg in x loc sau doar ma plimb. Ceva sfaturi va rog...

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Si cand te gandesti ca sunt atatia adolescenti care stau numai cu nasul in calculator/tableta/telefon si parintii trebuie sa ii scoata cu forta afara sa mai ia si ei aer...

| Freya1 a răspuns:

Incearca sa iti aduci un prieten acasa pe care sa il cunoasca ai tai, sau sa te imprietenesti cu un vecin si sa se stie ai vostrii ca atunci poate prind mai multa incredere.
Incearca sa le spui cat e de benefic sa mai iesi la o plimbare pentru sanatatea ta (ca faci miscare, ca iei aer curat).Sau cum poti sa avansezi in societate cunoscand oameni.
Cautati ceva de munca part time sa vada ca faci ceva util cu timpul tau si iti faci si cunostinte noi. Apoi iesi pe bani tai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parintii tai vor ca tu sa ajungi ceva in viata.
Nu un gunoi care-si mananca zilele lucrand la KFC pe 500 lei anual cum fac majoritatea.

| asdf2kpower a răspuns:

Stai man și joacă fortnite și fifa, soarele te arde, faci doamne ferește cancer sau ceva.

| GeorgeBerbec explică (pentru asdf2kpower):

Asta fac de cativa ani man

| caradanvers00 a răspuns:

Ar trebuii sa incerci sa vorbesti cu parintii tai si sa le spui ca nu te pot tine in casa. Esti deja destul de mare.

| GeorgeBerbec explică (pentru caradanvers00):

Asta le-am spus dar nu am cu cine...