| AlexandruCatalin288 a întrebat:

Salut.Am 17 ani fara o luna si 1.90.As vrea sa ma apuc sa iau cursuri de inot.Credeti ca este prea tarziu? Acum un an am luat cateva cursuri dar a trebuit sa renunt deoarece am facut o ciuperca si dupa otita externa de la o ureche la alta.Doctorul a zis ca am stafilococ auriu la urechi.Ce credeti ca ar trebui sa fac? Sa ma inscriu din nou la inot sau nu? Poti scapa de stafilococ?

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să faci niște analize și după aia să decizi dacă te apuci sau nu de înnot.

| ywar a răspuns:

De stafilococ se scapa cu o schema de tratament foarte riguroasa. Antibiotic.
De inot nu stiu daca poti spune vreodata ca e prea tarziu sa te apuci. Rezolva problema medicala, fa analize sa vezi ca infectia a disparut.
Du-te la un bazin care e de incredere. Nu strand, nu orice fel de bazin la care apa nu a vazut clorinare in viata ei.