| tini97 a întrebat:

Salut am 17 ani.momentan sunt intr-o relatie de 3 ani. Dar acum citeva luni in urma am inceput sa simt o raceala intre noi.el e mereu ocupat..in fiecare zi ne certam si ca la sfirstul zilei eu tot cedez.mam saturat deja.sa ne despartim am incercat dar peste 1 el ma ruga sa ne impacam..acum el isi permite sa se vada si cu alte fete ceea ce ma face pe mine sa cred ca nu sunt suficient de buna desi incerc sa fiu cit de posibil perfecta? astept parerea voastra. unda:*

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa te straduiesti sa fii perfecta pentru el. Te-ai intrebat daca merita asta?
Din spusele tale nu merita nici sa mai tragi de relatie. E clar ca el nu stie sa te respecte si sa aprecieze ca tu chiar te straduiesti sa fii buna pentru el cand altcineva te-ar putea iubi fara sa faci asta.
Ar fi bine sa aveti o discutie si sa ii spui lucrurile astea, sa gasiti amandoi motivul pentru care v-ati racit unul fata de celalalt si sa gasiti o solutie impreuna. Daca nu vrea asta nici nu ar trebui sa te mai obosesti in relatia cu el.