| Andreixo34 a întrebat:

Salut, am 17 ani si 5 luni, fac in fiecare zi 400 de flotari, asta imi va afecta cresterea, nu sunt asa inalt, am 1.69 si as vrea sa stiu cum mai pot creste in inaltime natural si pana la ce varsta mai pot creste?

1 răspuns:
| Punctsivirgulaa a răspuns:

Poti creste pana la varsta de 21 ani dar asta depinde de corpul tau.
Natural? Poti face inot sau baschet dar nu iti garanteaza nimeni ca te vei inalta si nu, nu flotarile ti au afectat cresterea. Spatele/picioarele nu le lucrezi? Si de ce lucrezi zi de zi, zile de pauza n ai auzit? Muschii cresc in zilele de pauza dupa un antrenament bine facut+odihna minim 7-8 ore+o alimentatie sanatoasa si pusa la punct. Papa