| ruleaza a întrebat:

Am 17 ani si am batut un baiat de 16 ani. a scos certificat medico-legal 9 zile, a avut martori cand a fost batut. ce o sa patesc?

4 răspunsuri:
| dadonexus a răspuns:

Dc l-ai batut? In locu lui reactionam cel mult o declaratie sau probleme cu partintii pentru ca inca esti minora iar daca a avut si martori e grav.

| Hulya a răspuns:

Daca continua, o sa ajungeti in istanta, si o sa primesti amenda, dar daca e grav s-ar putea sa faci inchisoare pentru traume. Ai grija.
Succes :].

| ruleaza explică:

A dat declaratie a chemat si martori, dar martori pe care ia chemat la sectie sunt de partea mea pentru ca sunt verisori mei.o sa fie grav?

| ruleaza explică:

Au trecut 3 saptamani de atunci iar el nu a stat in spital.