| STEfRR a întrebat:

Salut, am 17 ani si as vrea sa plec cu avionul singur, parintii sunt de acord. Stau in Bruxelles deocamdata, si as vrea sa fac un drum pana in romania si inapoi. Este posibil asa ceva? Si ce acte as avea nevoie?

4 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună.

Un minor nu are voie să călătorească singur,neînsoțit.
Așa știu eu, însă așteaptă să vezi și răspunsurile celorlați.
Cel mai sigur, NU se poate.

Numai bine.

| aleCsandrra a răspuns:

Păi normal că este posibil. Păi iți trebuie pașaportul și buletinul happy. Eu așa știu. happy.

| Miki_9341 a răspuns:

Ai nevoie de pasaport pentru ca nu ai inca 18 ani.Nu stiu daca poti pleca singur/a pnetru ca esti minor/a

| STEfRR explică:

Din cate am citit eu, o procura ca parintii sunt de acord sa parasesc tara la dus, dar la intors? Se poate cu aceeasi procura sa ma intorc?