| GroparuVesel a întrebat:

Am 17 ani si de ceva timp am observat ca am o problema... De fiecare data cand ridic un picior si incerc sa il tin drept, simt o durere sub genunchi, dar pe partea interioara a piciorului. Asa se intampla la ambele picioare. Si cand stau in pat si incerc sa le tin drepte, sunt oarecum curbate spre interior, genunchiul iesind in evidenta (observabil). La sport si alergari ma descurc foarte bine, mai ales la viteza ( 5.9 secunde la 50 de metri ). E grava problema? Cum o pot rezolva?

1 răspuns:
| AnaWlm a răspuns:

Mergi la un medic ortoped, sau macar la medicul de familie, care iti va da trimitere mai departe la ortoped, daca e nevoie. Cu cat lasi timpul sa treaca, ar putea fi mai rau. Iti spun din proprie experienta laughing tot 17 am. Am stat cu soldul deplasat mai bine de un an, poate 2 si urmarile nu au intarziat sa apara. Doar pentru ca nu te deranjeaza la alergat nu inseamna ca nu e nimic. Mergi la doctor si abia atunci poti sta linistit, daca n ai nimic. Cauzele pot fi multiple.