| Corsi a întrebat:

Am 17 ani si sunt cam copilaoros. Toti imi spun sa maaturizez ca au asteptari de la mine. Cum ma pot maturiza? Cum sa ma comport?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La 17 ani e normal sa fii copilaros, ca inca esti un copil, maturitatea vine odata cu exprienta vietii nu doar cu varsta

| Suck a răspuns:

Fii ce vrei tu sa fi, nu ce vor altii.

| L1feDRAIN a răspuns:

Marturizarea vine la momentul ei potrivit sunt care se marturizeaza la 14..altii la 20, dar nu mai mult..asteapta inca nu a venit timpul.Si cind o sa vie o sa fii intr-o asa situatie din care o sa primesti o lectie buna si te vei marturiza.

| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Ai 17 ani,poti sa fii la varsta asta foarte matur,sa fii mai matur ca toti din jurul tau care spun ca nu esti, dar sa nu areti asta, is multi invidiosi pe lumea asta crede-ma, fii tu insuti in pielea ta asa cum te simti bine, dealungul timpului multa lumea o sa zica tot felul de lucruri ca asa e viata, da nu trebuie sa le dai importanta.Rade atunci cand vrei,alearga vorbeste cum iti place tie, simte-te confortabil asa cum esti tu, si o relatie de lunga durata cu o fata intr-o zi o sa te ajute sa te maturizezi mult ai sa vezi, fara sa iti dai seama in cateva luni nici tu nu ai sa te recunosti, sa fii tu insati mereu si sa nu renunti la visele tale pentru nimic.
O viata frumoasa sa ai.
Peace!

| PinkPanther001 a răspuns:

Maturizarea este un proces care se desfasoara pe tot parcursul vietii ..si cred ca fiecare om are propriul sau ritm natural. observa-ti ritmul personal si respecta-l..il poti compara cu alte ritmuri daca vrei, dar ai incredere ca ritmul tau este cel mai bun pentru tine.

| NaomyTommy a răspuns:

Fii tu insuti

| Allexandra179 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa fi t insuti, adica de ce sa te schimbi dor pentru ca anumitor persoane nu le convine, daca tie iti place personalitatea ta eu zic sa ramai la fel.Totusi daca parintii sau unele persoane foarte foarte importante pentru tine ti-au zis acest lucru zic sa incerci cate putin, nu stiu incearca sa fi putin mai responsabil.Acum depinde de tine daca vrei intr-adevar sa te schimbi sau nu!