| Andrei_Lazar_1996 a întrebat:

Am 17 ani, sunt baiat, sunt homosexual, de la varsta de 13 ani, din pacate, mi am inceput viata sexuala! Pe parcurs am avut relatii cu baieti, in care evident, m-am simtit baiat, nu fata! M am tot ascuns dupa chestia asta ani buni. De cand eram mic imi placeau rochiile, tocurile si orice tine de o femeie! In timp mi am dat seama ca eu de fapt nu sunt homosexual, ci transexual! In tot acest timp m-am inchis in mine cand venea vorba de asa ceva, si efectiv imi scoteam singur din minte chestia asta! Pana cand mi am dat seama ca acesta nu sunt eu! Nu ma simt bine in corpul meu, in cel barbatesc, mi am dorit si imi doresc sa fiu fata, sa ma machiez, sa port ce imi place, sa imi fac parul, unghiile and stuff! Si am ajuns in punctul acesta, in care sunt foarte confuz! Nu pot sa mi incep tranzitia de fata, deoarece am un tata destul de agresiv, a facut inchisoare si nu ar accepta asa ceva nici in ruptul capului, nu stie de mine ca sunt gay! In schimb, mama fratele si sora mea, stiu de mine ca sunt gay si ma accepta, si m ar accepta si fata! Dar problema este la tatal meu, nu vreau sa ma mai ascund, nu ma simt bine in pielea mea! Aceasta nu sunt eu..doresc ajutor, doresc sfaturi, cum sa vorbesc cu tata, cum sa l conving sa ma inteleaga? Pana la urma este corpul meu, nu ma simt bine in el, daca el nu accelta asa ceva, iar o sa apeleze la agresivitate, nu ar fi prima oara cand da in mine!

Răspuns Câştigător
| YouandI a răspuns:

Nu ii spune, nu ar accepta așa ceva.
Îmi dau seama ca este destul de grea situația ta, mai ales ca in Romania un lucru ca acesta este strigator la cer cum s-ar zice.
Ai grija de tine atât fizic cat si psihic!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu ai ce discuta rațional cu un om limitat și violent. Așteaptă să devii major și pleacă de acasă, apoi devino ceea ce te simți tu bine. Nu mai e mult.
Dacă ai un psiholog bun prin preajmă, te poate ajuta mult de tot.

| Teffan a răspuns:

Nu trebuie sa ii spui atâta timp cat ești pe banii lui.
Pentru ca va invoca argumentul asta, ca el te întreține, ca ești in casă lui si ca trebuie sa faci ce zice el.

Așteaptă pana ce ai peste 20 de ani si te intretii singur.
După poți sa faci ce vrei tu, sa îți urmezi natura, sa fii ce vrei si sa trăiești cum vrei.

Sfatul meu este de apleca din Romania, dacă vrei sa duci o viață relativ normala, ca homosexual.
Aici totul este o mizerie.

| NameInUse a răspuns:

Il convingi sa o faceti impreuna.
Glumeam, nu am probleme cu comunitatea asta, LGBT.
Daca stii ca e agresiv, ti-as recomanda sa nu ii spui. E pentru binele tau.